piątek, 10 maja 2013

Inspirujące projekty domów

W deszczową niedzielę warto zastanowić się nad domem swoich marzeń. W dni powszednie można myśleć nad układem pomieszczeń, materiałami i technologiami, ale gdy zbliża się weekend, a z nieba zaczną spadać pierwsze krople deszczu, wolimy wyobrażać sobie panoramiczne okno z widokiem na ogród i werandę, na której możemy otulić się ciepłym pledem.

Znalazłam dla Was kilka propozycji, które może Was oczarują i mogą stać się cudowną inspiracją.

Ten uroczy domek mógłby zostać wzniesiony na dużej podmiejskiej posiadłości. Wokół las i ogród naturalistyczny. Na pierwszy rzut oka można sądzić, że jego budowa pochłonęłaby sporo funduszy, jednak jestem przekonana, że w wersji budżetowej byłby niewiele droższy od innych współcześnie realizowanych projektów.
willa Chevy Chase
Źródło: Gary Goodwin, willa w Chevy Chase
Jeśli nabyliście działkę na stoku w pobliżu Tyczyna, Lubeni, Siedlisk i dobrze czujecie się w domach minimalistycznych, z pewnością zainteresuje Was następna pozycja.
willa na południowym stoku, Orak
Źródło: pracownia Orak, Czechy, willa na południowym stoku

Dom na wąską działkę również może mieć charakter rezydencjonalny. Nie każdy ma świadomość tego, że na działkach o szerokości do 16 metrów istnieje możliwość budowy w granicy działki, o ile zastosuje się ścianę oddzielenia pożarowego.

willa na wąską działkę
Źródło: myhaybol.com, willa na wąską działkę
 Działka może być nie tylko wąska, ale także pochyła. Na to też może być luksusowe rozwiązanie.
luksusowy dom na wąską działkę
Źródło: brenysbookobsession.blogspot.com, luksusowy dom na wąską działkę

Ktoś, kto rozważa budowę domu szkieletowego z pewnością zainteresuje ta propozycja. Skromny, prosty i zdecydowanie oryginalny. Oczywiście możliwy do realizacji także w technologii murowanej

  
Źródło: houzz.com, Bethany's East Austin Home