niedziela, 16 września 2012

Budynek handlowo-usługowy Rzeszów, Podkarpacka

Punktem wyjścia dla koncepcji był niezbyt szczęśliwy budynek istniejący (pierwszy z lewej). Mieści on w swojej niezbyt dużej bryle (ok 20/40) kilka niedopasowanych elementów. Od frontu widać jedynie parter i poddasze, piwnica widoczna od strony Doliny Wisłoka. W koncepcji rozbudowy zrezygnowaliśmy z bawolich oczu i półokrągłych przeszkleń na parterze. Rozbiliśmy dość rozwleczoną bryłę na trzy części. Środkowa, 3-kondygnacyjna, nawiązuje półokrągłym oknem do budynku istniejącego. Ostatnia część - parterowa. Prace nad koncepcją wciąż trwają.

W piwnicy istniejącego budynku planowano warsztat samochodowy lub magazyn o powierzchni 200 m2. Na parterze i poddaszu urządzono restaurację.

Dobudowa ma być wyposażona w windę i dwie klatki schodowe. Na na piętrze planuje się urządzić gabinety lekarskie. Parter przeznaczony pod handel i usługi. W piwnicy planuje się zlokalizować parking podziemny, warsztat samochodowy lub część magazynową. Architekt Rzeszów. Budynek handlowo-usługowy. Sklep, biura, restauracja.Architekt Rzeszów. Budynek handlowo-usługowy. Sklep, biura, restauracja.


Architekt Rzeszów. Budynek handlowo-usługowy. Sklep, biura, restauracja.

Architekt Rzeszów. Budynek handlowo-usługowy. Sklep, biura, restauracja.
Poniżej taras z widokiem na dolinę Wisłoka.